• slider2025 1

Ekonomia w bajce

edukacja w bajce
„Ekonomia w bajce, bajka w ekonomii„

Dzieci z placówek Art School i Radość, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Bajka w Olsztynie, wezmą udział w projekcie edukacyjnym:
„Ekonomia w bajce, bajka w ekonomii”.

Celem projektu jest zapoznanie dzieci i młodzieży z podstawowymi zagadnieniami ekonomii.
Zajęcia dydaktyczne będą prowadzone w oparciu o bajki napisane przez dzieci i młodzież z całej Polski. Bajki opracowano w oparciu o mikro i makroekonomię, dotyczą pieniądza jako środka płatniczego oraz jego roli w życiu człowieka; zostały opatrzone w profesjonalny, ale przystępny dla młodych słuchaczy, komentarz ekonomiczny, który przygotował Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.

grafika artykul andrzejki
30.11.2021r. (wtorek) w Przedszkolach Art School i Radość odbędą się Andrzejki.

W programie m.in.:
  • andrzejkowe wróżby
  • przygotowanie kluczy do lania woskiem
  • lanie woskiem
  • szalone tańce i zabawy
  • mnóstwo magicznego nastroju…

Zawody sportowe

zawody2021

29 listopada 2021r. w Przedszkolach Art School i Radość odbędą się zawody sportowe pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Celem zawodów jest:
tworzenie sytuacji mającej na celu uczenie się zasad zdrowej rywalizacji, godzenie się z ewentualną porażką i radość z wygranej, promocja zdrowego stylu życia, uczenie aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz rozwijanie sprawności ruchowej i motorycznej u dzieci poprzez gry i zabawy ruchowe.

Prosimy, by tego dnia dzieci przyszły ubrane do przedszkola na sportowo (spodnie dresowe lub leginsy, koszulka z krótkim rękawem).