• nabor2019 2

front ico galeria

front ico wolny-czas

front ico nabor

front szkolna gazetka2

Efekty warsztatów teatralnych

teatr

Serdecznie zapraszamy rodziców, babcie, dziadków, ciocie, wujków i wszystkich zainteresowanych na pokaz umiejętności teatralnych naszych Artschoolowych aktorów, który odbędzie się 17 marca. Dzieci z grupy 4 - 5 latków zaprezentują się w inscenizacji wiersza Jana Brzechwy pt.

„Na straganie", natomiast najmłodsza grupa 2,5 – 3 latków pokaże, w jaki sposób pracują na warsztatach teatralnych oraz, że teatr to nie tylko przedstawienia. W programie również zobaczymy czego Maluchy nauczyły się na zajęciach z baletu.

Mały Rachmistrz

rachmistrz

Artschoolowe Przedszkolaki biorą udział w projekcie edukacyjnym Mały Rachmistrz pod naukowym patronatem prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i z metodycznym wsparciem Ewy Zielińskiej. Projekt dotyczy nowatorskich metod pracy wspomagających dzieci uzdolnione matematycznie w oparciu o koncepcję prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Czas trwania: do czerwca 2015. Cele projektu: nabywanie przez dzieci wiadomości i umiejętności w zakresie edukacji matematycznej oraz rozwijanie uzdolnień matematycznych, promowanie osiągnięć i umiejętności dzieci wykraczających ponad podstawę programową wychowania przedszkolnego, doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli w zakresie nauczycielskiej diagnozy uzdolnień matematycznych, metod oraz form ich rozwijania, wspieranie i pomoc rodzicom w rozwijaniu uzdolnień matematycznych ich dzieci, wykorzystywanie okazji do upowszechniania wiedzy w środowisku lokalnym na temat efektów pracy edukacyjnej dotyczącej rozwijania uzdolnień matematycznych u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Efektem końcowym projektu będzie uczestniczenie dzieci w Konkursie matematycznym Mały Rachmistrz - czerwiec 2015.

Akademia

akademia6

Przedszkole Art School bierze udział w XIV edycji konkursu „Akademii Misia HARIBO", który skierowany jest do dzieci i nauczycieli wychowania przedszkolnego.
W tym roku przedszkola biorące udział w konkursie otrzymają nietypową, edukacyjną grę w formie dwustronnego plakatu, przedstawiającego Układ Słoneczny. Aby w możliwie najbardziej atrakcyjny dla dzieci sposób zobrazować jak wygląda Układ Słoneczny, przygotowano na plakacie takie niespodzianki, jak elementy fluorescencji oraz 3D, do których dzieci dostaną specjalne binokle. Przewodnikiem w podróży po planetach będzie oczywiście Miś HARIBO.

Nad przygotowaniem gry czuwali eksperci:

pandr Marcin Stolarski, aktualnie pracujący w Centrum Badań Kosmicznych PAN, tegoroczny finalista polskiej edycji konkursu dla naukowców – Fame Lab oraz autor wielu dokumentów i projektów dotyczących systemów kosmicznych. W swojej pracy zajmuje się technologiami kosmicznymi, z ukierunkowaniem na systemy komunikacyjne, rozproszone sieci komputerowe i systemy wysokiej wiarygodności. W szerokim spektrum jego zainteresowań znajduje się m.in. inżynieria kosmiczna, robotyka, lasery i sieci komputerowe.


panipsycholog dziecięcy Dorota Kalinowska, terapeutka i współtwórczyni Pracowni Nintu, w której prowadzi warsztaty dla dzieci, oparte m.in. na metodzie bajkoterapii oraz kinoterapii oraz angażuje się w organizację szkoleń dla rodziców i kadry psychologicznej.


Kalendarze Aviva

aviva

Szanowni Państwo!
W ramach współpracy z AVIVA POLSKA proponujemy Państwu otrzymanie bezpłatnego kalendarza na rok 2015 ze zdjęciem Waszej Pociechy.
Warunkiem jego otrzymania jest podpisanie zgody przez Państwa.
Zdjęcia zostaną wykonane bezpłatnie i przekazane osobiście przez Doradcę Avivy.
(Zgody do odebrania u Pań Wychowawczyń.)

Dzień Dziewczynek Małych i Dużych

dienk

6 marca w Przedszkolu Art School wszystkie dziewczynki te duże, małe i najmniejsze, będą obchodzić swoje święto. Z tej okazji otrzymają One od Artschoolowych chłopców drobne upominki. A to wszystko dlatego, że chcemy aby dzieci od małego uczyły się i poznawały tradycje i obyczaje funkcjonujące w codziennym życiu. Żeby weszły w świat dorosłych nie tylko z wiedzą matematyczną, polonistyczną czy przyrodniczą, ale i społeczną.

Konkurs plastyczny pt. „Zi, zi, zima”

zima

Serdecznie zapraszamy Artschoolowe Dzieci do udziału w konkursie plastycznym.

Aktywność artystyczna to ważny element w rozwoju dziecka.Celem organizowanego konkursu jest zachęcenie dzieci do korzystania z zasobów swojej wyobraźni i naturalnej kreatywności, do tworzenia pomysłowych prac plastycznych o tematyce zimowej. Poszukiwanym atutem prac jest różnorodność i odmienność pomysłów. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci 3-5 lat
Format pracy: maksymalnie A4
Technika wykonania pracy jest dowolna: można rysować, malować wyklejać czy też połączyć wszystkie techniki, tworząc kolaż
Prace wykonane przez dzieci powinny zawierać metryczkę: imię i nazwisko, wiek dziecka, adres, telefon, e- mail placówki, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego
Autorzy nagrodzonych prac otrzymają pamiątkowe nagrody i dyplomy
Termin składania prac upływa z dniem 6 marca 2015r.