Kim będę jak dorosnę?

Może na to i na wiele innych pytań pomoże odpowiedzieć nam Pani Doktor, która odwiedzi Artschoolowych Przedszkolaków w najbliższy piątek

19 czerwca. Nasz gość opowie Dzieciom o zawodzie, który wykonuje oraz o jego ważności w życiu każdego człowieka.

Odwiedziny piłkarzy z OKS Stomil Olsztyn

PILKARZE15 czerwca o godz. 11 Artschoolowe Przedszkolaki z Warmia Towers będą miały zaszczyt poznać piłkarzy I ligi OKS Stomil Olsztyn Łukasza Jeglińskiego oraz Pawła Głowackiego,

którzy zaprezentują przeróżne triki piłkarskie, pokażą swoje zdolności i umiejętności.
Opowiedzą także o swoich pierwszych krokach w kierunku piłki oraz poprowadzą zawody połączone z treningiem dla dzieci.

Dzień Przyjaciela

misie

9 czerwca w Art School obchodzony jest Dzień Przyjaciela. Aby przybliżyć dzieciom, wartość przyjaźni w życiu człowieka, przygotujemy zajęcia na temat: „Co to jest przyjaźń?", „Jaki powinien być prawdziwy przyjaciel?". Zajęcia przeprowadzimy w oparciu o literaturę. Przedszkolaki, analizując treść bajki, postarają się wymienić cechy prawdziwego przyjaciela.

„Olsztyńskie Pięciolatki segregują odpadki”

odpadki

2 czerwca Artschoolowe Przedszkolaki wezmą udział w zajęciach objętych programem edukacyjnym: „Olsztyńskie Pięciolatki segregują odpadki". Zajęcia poprowadzi pracownik Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. Przedszkolaki, po raz kolejny, dowiedzą się o selektywnej zbiórce surowców wtórnych oraz zasadach postępowania z odpadami problemowymi, spotkają się też z pacynkami – metalową puszką Tiną i znaną już dzieciom Kaczką OSKAREM, które uświadomią Im znaczenie segregacji odpadów i procesu recyklingu. Przewidziana jest również segregacja surowców wtórnych oraz zabawa „Quiz ekologiczny".

10 czerwca Dzieci z grupy Naukowców pojadą na wycieczkę do Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego, zobaczą jak przebiega sortowanie surowców wtórnych.

Dzień Dziecka w Przedszkolu Art School

dziendziecka

1 czerwca na Artschoolowych Przedszkolaków czekać będzie mnóstwo zabawy i atrakcji, a to wszystko z okazji Ich święta – Dnia Dziecka !!!
W programie przewidziano nietypowy poczęstunek,zabawy ruchowe przy muzyce, malowanie twarzy, taniec z balonem i wiele innych atrakcji. Nasze Maluchy będą też mogły wykazać się sprawnością w licznych konkursach.

Międzynarodowy konkurs plastyczny pt. „ MAMA TATA i JA”

konkursmamitata

Serdecznie zapraszamy Artschoolowe Dzieci do udziału w konkursie plastycznym.

Celem konkurs jest rozwijanie wyobraźni i umiejętności twórczych dzieci, prezentacja i wyszukiwanie talentów artystycznych, kształtowanie rywalizacji w duchu fair play, możliwość zaprezentowania własnej twórczości szerokiemu gronu odbiorców.

Zasady uczestnictwa:

• konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 do7 lat
  • format pracy: A4 lub A3
  • technika: rysunek ołówkiem, kredkami, farbami, flamastrami itp.
  • praca konkursowa nie może być formą przestrzenną
  • na odwrocie pracy należy umieścić następujące dane: imię, nazwisko, data urodzenia dziecka

Organizator przyzna laureatom Konkursu nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
Przy ocenie prac nadesłanych na Konkurs, Komisja Konkursowa weźmie pod uwagę: oryginalność i walory estetyczne, jakość i wkład pracy uczestnika

Prace konkursowe należy dostarczyć do 10 czerwca 2015 r. do wychowawców grup.
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 31 sierpnia 2015r.