Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

kwiatki

„Życzliwość jest pragnieniem szczęścia drugich"

Tolmann Pesch

13 lutego obchodzony jest dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków i pozytywnych emocji, czyli „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień".

Dzień Życzliwości rozpoczniemy od rozdania plakietek - uśmiechniętych słoneczek. Ponadto, wnętrze sali ozdobimy planszami wzywającymi do częstego uśmiechu i używania elementarnych zwrotów grzecznościowych: „proszę", „dziękuję", „przepraszam", „uśmiechnij się" czy „życzę miłego dnia!".

W ciągu dnia będą organizowane zabawy:

„Kłębuszek sympatii", „Tańcząca plątaninka", „Kłębek przyjaźni" oraz „Gorące serce" - zabawa ruchowa „Wzajemna pomoc". Artschoolowe Przedszkolaki wykonają pracę plastyczną „ Upominek dla przyjaciela". W tym dniu czekają na Nie liczne atrakcje.

W Dniu Życzliwości życzymy wszystkim uśmiechu i radości!!!!!

Faworki i pączki bierzemy do rączki

paczki

12 lutego nie straszne nam będą kalorie, ponieważ tego dnia wszyscy zajadać się będą faworkami i pączkami z okazji Tłustego Czwartku. My - Artschoolowe Przedszkolaki odwiedzimy królestwo Pani Kucharki, spróbujemy przygotować mnóstwo smakołyków. Połączymy zabawę z nauką, a nagrodą będzie degustacja naszych wypieków. Mniam !

O Warmio moja miła

sw

5 lutego w Przedszkolu Art School odbędzie się dzień pod hasłem:

„O Warmio moja miła".

Artschoolowe Przedszkolaki będa realizowały projekt z edukacji regionalnej: wykażą się znajomością technik malarskich oraz rzeźbiarskich podczas wykonywania różnych naczyń związanych z tradycją Warmii..

Zajęcia Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

beny

Artschoolowe Przedszkolaki wezmą udział w:
Kursie pierwszej pomocy przedmedycznej

2 i 3 lutego w Przedszkolu Art School odbędą się kursy PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ dla Dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Zajęcia przeprowadzą Instruktorzy Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Kurs ma na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie Dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.
Bardzo ważną sprawą jest wprowadzanie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią Dzieci, bowiem w przyszłości - kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać niezbędnej pomocy osobom jej potrzebującym.

pyt

Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję nazywania sal Waszych pociech. Prosimy
o oryginalne propozycje i składanie ich
u wychowawczyń poszczególnych grup. Na Państwa pomysły czekamy do 23 stycznia (piątek).

Z góry dziękujemy za udział.

Art School dla Seniorów

Z przyjemnością informujemy, iż placówki edukacyjne Art School, wspólnie ze Szkołą Językową PLAY SCHOOL, zapraszają 25 stycznia w godz.: 13:00-17:00 do

Galerii Warmińskiej na Dzień Babci i Dziadka pod hasłem:

Młodzi Duchem i Aktywni

Program imprezy:
Na scenie:

• 13:00 - 13:10 Rozpoczęcie imprezy - przywitanie i przedstawienie atrakcji imprezy.
  • 13:10 - 13:40 Młodzi Duchem - opowieść o Domu Seniora i dyskusja z publicznością.
  • 13:40 - 14:00 Występ Muzyczny Zespołu Niespodzianki.
  • 14:00 - 14:30 O Ruchu, Aktywności - Wspólne Ćwiczenia z Kinetic Fitness Club.
  • 14:30 - 14:45 Występ Dzieci dla Babci i Dziadka z Placówek Edukacyjnych Art School.
  • 14:45 - 15:15 Słowo o Terapii Zajęciowej i jej efektach. Zaprezentowanie prac mieszkańców Domu Seniora Młodzi Duchem.
  • 15:15 - 15:30 Występ Dzieci dla Babci i Dziadka z Placówek Edukacyjnych Art School.
  • 15:30 - 16:00 Wykład o Aktywnych Sposobach Spędzania Czasu.
  • 16:00 - 16:20 Wykład o Zbilansowanej Diecie (dieta cukrzycowa, wątrobowa, itd.) połączony z degustacją.
  • 16:20 - 16:30 Wywiad z dzieciakami z warsztatów kreatywnych Balonik i Melonik.
  • 16:30 - 16:50 Wykład o Skuteczności Rehabilitacji w leczeniu różnych schorzeń Młodzi Duchem.
  • 16:50 - 17:00 Konkurs dla Babć i Dziadków oraz zakończenie imprezy.

Dodatkowe atrakcje przez cały dzień:

• 14:00 - 14:45 Soft Aerobik
  • 15:00 - 15:45 Medicine Training
  • 16:00 - 16:45 Stretching

Przy scenie:

Punkt medyczny: mierzenie ciśnienia, cukru, porady okulistyczne i farmaceutyczne Punkt dietetyczny: konsultacje w sprawie żywienia, omówienie diet specjalistycznych (cukrzycowa, wątrobowa)
Punkt fizjoterapeutyczny: konsultacje w zakresie rehabilitacji i fizjoterapii Warsztaty dla dzieci - tworzenie laurek dla Babci i Dziadka Wielka laurka - płótno malowane na scenie wspólnie przez
dzieci, babcie i dziadków.

Specjalnie 25.01 z okazji dnia Babci i Dziadka przygotowaliśmy miesięczne karnety dla klientów powyżej 50 roku życia do ART DANCE przy ul. Barczewskiego 1 (nowy budynek – Warmia Towers) na zajęcia (do wyboru): „Stretch & Relax", „Zdrowy kręgosłup" lub Joga Kundalini" prowadzone przez panie: Ewę Dul oraz Magdalenę Mada w cenie 65 zł.